За отглеждане на грозде

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Една от важните задачи на почвообработката е унищожаване на плевелната растителност. Плевелите се явяват сериозен конкурент на лозовото растение по отношение на влагата, хранителните вещества, светлината и топлината.

За целта първо трябва да се знаят няколко важни закономерности.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

При производството на грозде борбата с плевелите се води многопланово – чрез традиционните химични методи с използване на хербициди, с повече на брой почвообработки и някои алтернативни физични методи като мулчиране, косене, опламеняване и др.

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.

Процесът на стареене не бива да бъде оставен на случайността обаче.

Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агроконсултант – Социална агромрежа, посочване на източника и добавяне на линк към . Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

За сортовете с високо стъбло се практикува къса резитба. За нискостъблените – средна, а за бързорастящите – дълга.

Все по-често желанията на стопаните са ръчният труд, който в едно лозе не е никак малък и отнема много време, да бъде заменен с машини.

За капково / кристални За листно и капково / гелове За листно и капково / кристални За листно и капково / течни Микроелементи Виж всички водоразтворими торове > Торф, обеззаразители Торф, обеззаразители

На зелено можете да присаждате лози по време на вегетацията на растенията в срок от края на май до средата на юли. Този лозя срок позволява ако не успеете в началото на периода или пък присаждането е неуспешно, да повторите операцията.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “За отглеждане на грозде”

Leave a Reply

Gravatar